przemo6413@wp.pl

Grodzisko 51, 63-300 Pleszew

przemo6413@wp.pl

Ogłoszenia

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie trzeci rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. Hasło tego roku brzmi: „Posłani  w pokoju Chrystusa".

2. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Zachęcam do uczestniczenia w Mszy Św.  ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. Zapraszam na roraty w poniedziałek roraty o g. 1800 , środę            i piątek o g. 1700

3.  W środę od 1630 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o ustanie epidemii i pokój w Polsce.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek po Mszy św. adoracja z modlitwą o powołania.

W piątek od g. 1630 wystawienie Najśw. Sakramentu  okazja do spowiedzi.

W sobotę o g. 830. Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające.

Objazd chorych i starszych będzie przed świętami Bożego Narodzenia.

5. W następną niedzielę będziemy przeżywali Adwentowe spotkanie z bł. Edmundem Bojanowskim, którego Relikwie mamy w naszym kościele. Ten dzień poprowadzą Siostry Służebniczki z Pleszewa.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i przygotowanie dekoracji adwentowej: Julicie Augustyniak, Marii Krzykos, Beacie Biesickiej, Romce Regulskiej i panom: Mieczysławowi Krzykosowi, Romanowi Biesickiemu i Adamowi Krzykosowi. W następnym tygodniu proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziny PP: Jamrozik, Sobczak, Szymczak i Godlewscy.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary i tym, którzy je zbierali.

Już dzisiaj proszę parafian z Hubów i 6 rodzin z początku wsi o przygotowanie żłóbka na Boże Narodzenie.

7.  Dziękuję za przygotowanie  spotkania dla Nutek Maryi i ministrantom pani Małgorzacie i pani Annie. Dziękuję za pomoc przy organizacji tego spotkania p. Robertowi i starszym ministrantom: Adamowi, Pawłowi, Pawłowi, Waldkowi, Radkowi i Pawłowi. Dziękuję p. Sołtysowi za użyczenie sali w Rokutowie. Nutkom i ministrantom za przybycie i dobrą zabawę.

8. Pod chórem można nabyć nowy numer: Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest kalendarz na przyszły rok. Cena Gościa Niedzielnego 6 zł.

9. Mamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - cena świecy 8 zł.   W zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki.

W tym tygodniu patronują nam:

•    30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

• 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła
  • 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

Ks. Przemysław Niezgódka Proboszcz

1 Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021