przemo6413@wp.pl

Grodzisko 51, 63-300 Pleszew

przemo6413@wp.pl

Ogłoszenia

1. Przeżywamy dzisiaj odpust ku czci Matki Bożej Grodziskiej. Dziękuję Ks. Grzegorzowi Mączce, Redaktorowi Radio Rodzina. Dziękuję Marcie za granie i prowadzenie śpiewu, dziękuję Scholii Nutkom Maryi. Dziękuję asyście procesyjnej: ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom strażakom, paniom niosącym feretrony, chorągwie.

2. Dziękuję dzisiaj wszystkim, którzy przyczynili się do renowacji naszego Głównego Ołtarza. Dziękuję za ofiary składane na ten cel: indywidualnie, czy w trzecie niedziele miesiąca czy w czasie Mszy Św. kolędowych. Dziękuję darczyńcom z poza parafii. Dziękuję Radzie Parafialnej.

Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tej renowacji, szczególnie pani Aleksandrze Staśkiewicz i Firmie Laba, p. Ewie Kruk, p. Bogumile Terzyjskiej z Łodzi, p. panu Henrykowi Staśkiewiczowi i Firmie HE-JA. Dziękuję za każdą nawet najmniejszą pracę wykonaną przy Ołtarzu. Dziękuję p. Waldemarowi Sieradzanowi za wykonanie i ofiarowanie  nowych prowadnic do Obrazu Matki Bożej.

Dziękuję Wam Drodzy Parafianie  za życzliwość i zrozumienie, za modlitwy i ofiarowane cierpienia. Za wszystkie uwagi i sugestie.

Niech Matka Boża ma nas swej szczególnej opiece. Odnawiamy kościół na chwałę Bożą, bo chcemy aby po nas też coś zostało.

Nasza parafia wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom  odwdzięcza się modlitwą. Przypominam, że w każdą pierwszą sobotę miesiąca o g. 830 w ich intencji jest odprawiona Msza św.

3. W środę od g. 1730 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nowenna do Matki Bożej.

4. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i ofiarę paniom: Ewie Florczak, Annie Duczmal, Halinie Glinkowskiej. W nowym tygodniu proszę o pomoc rodziny: PP Winiaszewscy, Kalinowicz, Korzeniewscy. Dziękuję za dzisiejsze ofiary i tym, którzy je zbierali.

Dziękuję za ofiary na renowację kościoła rodzinie z Rokutowa.

5. Niektórzy parafianie pytają o postawę przyjmowania Komunii Św. Przepisy Liturgiczne mówią: że wierni klęczą w czasie rozdzielania Komunii św. jeśli okoliczności na to pozwalają. Jeśli ktoś ma taką potrzebę i szacunek do Najświętszego Sakramentu może przyjmować w naszym kościele Komunię św. w postawie klęczącej na stopniu komunijnym.

5.  Pod chórem można nabyć najnowszy numer: Opiekuna i Gościa Niedzielnego

6. W minionym tygodniu  zmarła w naszej parafii + Maria Szymczak, z Rokutowa, która przeżyła 92 lat. Pogrzeb jutro o g. 1300. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu...

W tym tygodniu patronują nam:

•  środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
  • piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja

Ks. Przemysław Niezgódka Proboszcz

Odpust Matki Bożej Grodziskiej - 3 lipca 2022