przemo6413@wp.pl

Grodzisko 51, 63-300 Pleszew

przemo6413@wp.pl

Ogłoszenia

1. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Matki Bożej o g. 1630.

2. W czwartek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.  Tego dnia błogosławimy świece zwane gromnicami, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. o g. 900 i 1700.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

•  w pierwszy czwartek modlimy się o powołania do służby Bożej

•  w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 1630, objazd chorych i starszych od g. 900 - zgłoszenia w zakrystii

•      w sobotę Msza św. i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o 830

5. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, Patrona chorych na gardło. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę paniom: Ewie Malesińskiej, Kazimierze Góralczyk i p. Jerzemu Derwichowi. W tym tygodniu proszę o pomoc: PP Kordylas, Garsztka, Wielińscy.

7. W środę zakończyłem kolędę. Kolędę przyjęło ponad 96 % rodzin w parafii. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie za wspólną modlitwę, życzliwe przyjęcie w Waszych domach. Dziękuję za ofiary złożone na renowację prezbiterium.

• niektórzy obiecali pojawić się w kościele,
  • nowe rodziny w parafii - nie utożsamiają się z parafią,
  • przyjmowanie sakramentów w parafii - liczy się miejsce realnego zamieszkania (nie zameldowanie ),
  • bardzo niepokojące zjawisko przyjmowanie sakramentów poza parafią każdy sakrament udzielany poza parafią potrzebne zezwolenie,