Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 12 maja 2024r.

1. Przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Św. Na Mszy św. o g. 1030 26 dzieci po raz pierwszy przyjmie Jezusa do swego serca.

Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za  przygotowanie kościoła i terenu wokół na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję za dar ołtarza z okazji Pierwszej Komunii Św. są nimi dwa ornaty fioletowe i świece maryjne na Główny Ołtarz. Dziękuję Marcie za naukę śpiewu i grę.

Zapraszam wszystkie dzieci i rodziców do udziału w Białym Tygodniu – codziennie o g. 1800. Przed Mszą nabożeństwo majowe.

2. W środę od g. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do MB.

3. Rocznica Pierwszej Komunii będzie w sobotę 18 maja o g. 1600.  W piątek o 1630 próba przed Rocznicą. Rodziców dzieci proszę o pomoc w sprzątaniu kościoła.

4. W czwartek Msza Św. i majowe w Zawidowicach przy Figurze Matki Bożej o g. 1915.

5. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. A 18 maja będziemy obchodzili 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

7. W tym tygodniu proszę o sprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary i tym, którzy je zbierali.

W następną niedzielę taca przeznaczona na alejkę na cmentarz.

8. We wtorek o g. 1400 pogrzeb zmarłego Jarosława Kwaśniewskiego z Rokutowa, który przeżył 40 lat. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu...

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• we wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.
  • w czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

ks. Przemysław Niezgódka

przemo6413@wp.pl